o škole

Všeobecné informácie

Stredná odborná škola je príspevková organizácia s počtom žiakov 563 v školskom roku 2012/13 je jediná škola v Levickom regióne, ktorá ponúka trojročné učebné odbory a širokú škálu študijných odborov. Je to škola s vyše 125 ročnou históriou a tradíciou vzdelávania v levickom okrese. Zamestnáva  78 pedagogických a 22 nepedagogických pracovníkov. Škola má akreditáciu MŠ SR na organizovanie ôsmich vzdelávacích aktivít - rekvalifikačných kurzov v odboroch: murár, maliar, stolár, kaderník, cukrár, predavač, kuchár, čašník – servírka, kozmetik.

Škola poskytuje možnosť vzdelania v 11 učebných odboroch (kuchár, čašník, hostinský, cukrár pekár, predavač, kaderník, murár, maliar, inštalatér, stolár, autoopravár), v 4 študijných  odboroch( hotelová akadémia, obchod a podnikanie, kozmetik a operátor stavebnej výroby), v  6 odboroch nadstavbového maturitného štúdia. Na škole prebieha výučba anglického, nemeckého, talianskeho, španielskeho a ruského jazyka. Stredná odborná škola poskytuje možnosti rozvíjania talentov najmä na súťažiach zručnosti vo všetkých odboroch, v stredoškolskej odbornej činnosti, v študentskej firme, v predmetových olympiádach, v korešpondenčných a na celoslovenských a medzinárodných súťažiach. Má bohatú ponuku mimoškolských aktivít. Žiaci si môžu vybrať z viacerých voľnočasových aktivít prebiehajúcich na škole, môžu získať certifikát z barmanského kurzu, baristického kurzu, môžu sa zúčastniť odborných exkurzií doma i v zahraničí a pravidelných akcií školy: plesu, diskoték a športových súťaží.

Škola spolupracuje s mnohými podnikateľskými subjektami v regióne, je členom zväzov a cechov:

• Zväzu hotelov a reštaurácií – od r. 1996,
  • Zväzu kuchárov a cukrárov – od r. 1996,
  • Zväzu cukrárov a pekárov – 1998,
  • Živnostenského zväzu kaderníkov a kozmetičiek - od r. 2001,
  • Cechu maliarov na Slovensku od r. 2000.

Škola je členom SOPK  a v spolupráci s ňou a jej delegovanými zástupcami uskutočňuje záverečné skúšky v učebných odboroch. Spolupracujeme so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania (ŠIOV) a Ing. Oľga Remiášová je členka komisie pri ŠIOV pre tvorbu Štátneho vzdelávacieho programu a normatívu vybavenia pracovísk praktického vyučovania. V šk. r. 2012/2013 pripravuje naša škola návrh jednotných záverečných skúšok v učebnom odbore kaderník s celoslovenskou pôsobnosťou.

Chceme, aby sa naša škola stala modernou vzdelávacou inštitúciou poskytujúcou komplexné služby v oblasti odborného vzdelávania v regióne pre žiakov i dospelých v rámci celoživotného vzdelávania prezenčnou i dištančnou formou.

• Stredná odborná škola služieb
    Ul. sv. Michala 36